Otomobil, ticari araç, kamyon, çekici ve otobüs gibi birçok farklı araç sınıfını kullanan sürücülerin daha güvenli ve sağduyulu bir şekilde sürüş gerçekleştirmesi için birçok farklı eğitim programı kullanılmaktadır. Bu eğitim programlarının arasında bulunan ve defansif sürücülük nedir sorusu ile sorulabilecek eğitim için ana amaç sürücünün önsezili bir şekilde sürüş yapmasının sağlanmasıdır. Bu eğitim sayesinde araç kullanıcıları; trafikte defansif davranışlar sergilemeyi öğrenirken daha emniyetli bir sürüş gerçekleştirirler. Kurumumuz tarafından verilen eğitimler sayesinde sürücüler defansif sürüş yeteneklerine sahip olarak trafiğe çıkma avantajları yakalayabilirler.

Defansif Sürücülük Nedir Ve Nasıl Bir Eğitim Verilir?

Araç sahiplerinin defansif yeteneklere sahip olarak araç kullanabilmesi için verilen eğitim, defansif sürücülük nedir sorusunun cevabı olmaktadır. Kurumumuz bünyesinde ki profesyonel eğitmenler sayesinde verilen bu eğitim katılımcıların öncelikle teorik eğitim daha sonrasında ise pratik eğitim alması ile gerçekleştirilen bir kapsama sahiptir. Teorik eğitimlerini tamamlayan adaylar eğitmen katılımı ile birlikte gerçek trafik koşullarına katılarak farklı riskler ve tehlikeler ile karşılaştıklarında yapmaları gereken davranışları öğrenirler. Bu kapsamda adaylara araç ile ilgili birçok mekanizmanın doğru bir şekilde kullanılması, trafik kurallarındaki ayrıntılı noktalar ve özel araç kullanım ilişkileri öğretilir.

Defansif Sürücülük Nedir Ve Katılım Kuralları Nelerdir?

Araç sürücülerinin daha nitelikli bir şekilde araç kullanımı gerçekleştirmesi için defansif sürücülük nedir sorusunun cevabını doğru bir şekilde bilmeleri ve bu eğitimlere katılmaları önemli bir noktadır. Kurumumuz tarafından gerçekleştirilen eğitimlerde öncelikli bir kural olarak adayların gerekli sürüş becerilerine sahip olması ve araç kullanımına başladıktan sonra 6-12 ay içerisinde eğitime katılmaları bulunmaktadır. Eğitimin doğru bir şekilde sağlanması için kursiyerler eğitimlere gündelik olarak sürekli kullandıkları araçlarla katılmalıdır.