Günümüzde ehliyet sahibi olan kişilerin sayısı her geçen gün artmaktadır ve bununla birlikte trafikteki araç sayısı da fazlalaşmaktadır. Ancak ehliyeti olan herkes şoför niteliği taşımamaktadır. Şoförlük, büyük tecrübe ve eğitim gerektirmektedir ve ekmeğini bu işten kazanan kişileri ifade etmektedir. Adax Akademi olarak sürücülere ileri sürüş teknikleri eğitimi vererek şoför vasfını kazanmalarını sağlıyoruz. Vermiş olduğumuz eğitimlerle kişilerin tecrübe kazanarak profesyonel sürücü niteliği almalarını sağlıyoruz. Elbette sadece şoförlükten para kazananlar değil trafikte daha güvenli araç kullanmak isteyenler de ileri sürüş teknikleri eğitimi alabiliyor. Bunun için istekli olmak yeterlidir.

İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi Teori ve Pratiğe Dayalıdır

Vermiş olduğumuz ileri sürüş teknikleri eğitimine özellikle maka şoförü olarak görev yapanların, iş adamlarının, emniyet mensuplarının, güvenlik firmalarının şoförleri ile birlikte kıymetli evrak taşıyıcılarının, para nakli yapan kişilerin, banka araçları kullanıcılarının katılması elzemdir. Bunlar, mesleklerinin gereği olarak trafikte ekstra deneyimli olmalı, ileri sürüş tekniklerine hâkim bulunmalıdırlar. İleri sürüş teknikleri eğitimi programlarımız ile eğitimcilere ileri sürüş tekniklerini öğretiyor, olağan üstü bir durumda ne yapmaları gerektiği konusunda tecrübe kazandırıyoruz. Trafikte seyir ederken hem kendi can sağlıklarını muhafaza edecek nitelikte olmalarını hem de karşı taraftan gelebilecek bir zarardan korunmalarını sağlamaya çalışıyoruz.

İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi Güveli Araç Kullanmayı Öğretir

İleri sürüş teknikleri eğitimi programlarımızda teori ve pratik aşamaları bulunmaktadır. Bu sayede kursiyerlerimiz otomobillerin teknik donanımları hakkında bilgi sahibi olmaktadırlar. Trafikte meydana gelen kazaların üzerinde nedenleri ile birlikte incelemede bulunmaktadırlar. Uygulama esnasında da ileri sürüş tekniklerini ve olası kazalara karşı savunma yapmayı öğrenmektedirler. Farklı hava, yol, trafik şartlarında uygulamaları gereken metotları öğrenmektedirler. Soğukkanlılıklarını arttırarak daha rahat ve bilinçli araç kullanmayı öğrenmektedirler. Eğitim sonunda da profesyonel biçimde mesleklerine devam edebileceklerdir.