Günümüzde Türkiye genelinde artan araç kullanımı ve daha yoğun hale gelen trafik koşulları sürücüler için daha zor bir ortam oluşturmaktadır. Araç kullanım deneyimi ne kadar yüksek olursa olsun çoğu şoför tarafından trafikte karşılaşılan farklı sorunlarda nasıl bir davranış sergileneceği ve nasıl bir önlem alınacağı tam olarak bilinmemektedir. Bu nedenle kurumumuz tarafından otomobil, kamyon, ticari araç, tır ve otobüs gibi birçok farklı araçta şoförlük yapan kişiler için sürüş teknikleri eğitimi düzenlenmektedir. Bu eğitimler farklı kapsamlara sahip olmakla birlikte araç sahiplerinin ve şoförlerin alternatif durumlarda yaklaşımlarını belirlemektedir.

Sürüş Teknikleri Eğitimi Nasıl Verilir?

Sürücülerin farklı hava koşullarında ve yol koşullarında tüm trafik kurallarına uygun ve aracın kapasitesini kontrol edebilecek şekilde sürüş gerçekleştirmesi için kapsamlı bir eğitim alması gereklidir. Firmamız sürüş teknikleri eğitimi sayesinde bu bilgileri ve tecrübeleri sürücülere sağlarken birçok farklı aşamada eğitim çalışmaları gerçekleştirmektedir. Genel olarak sürücülerin kullandıkları araç türlerine ve çalışma gösterdikleri trafik koşullarına göre gerekli eğitim programları kendileri için uygulanmaktadır.

Sürüş Teknikleri Eğitimi Ve Genel Kapsamı

Sürücü adaylarının yüksek bir güvenlik ile araç kullanabilmesi için sağlanan sürüş teknikleri eğitimi kapsamında adaylara Anti-skid eğitimi, Offroad eğitimi, gece sürüş teknikleri, yorgunluk ile mücadele, defansif sürüş teknikleri, güvenli sürüş teknikleri ve ekonomik sürüş gibi birçok farklı noktada eğitim gerçekleştirilmektedir. Eğitime katılan adaylar ehliyet sahibi olup belirli bir süre dahilinde araç kullanım tecrübesine sahip olmalıdır. Bu adaylar teorik ve pratik eğitimlerin birlikte verildiği kurslara katıldıktan sonra bu tecrübelere sahip olarak trafikte araçlarını daha ekonomik ve güvenli bir şekilde kullanma imkanına sahip olurlar. Günümüzde çoğu ülkede bu eğitimlerin verilmesi zorunlu bir hale getirilmiştir.