Anti Rollover Eğitimi OTOBÜS, ÇEKİCİ ve KAMYON kullanan geçerli ehliyete sahip taşıt sürücüleri için geçerlidir.

Tanım: Uluslararası Emniyetli Sürüş Teknikleri Eğitim Programı -Ağır Taşıt Sürücüleri için ANTİ ROLL-OVER sürüş kursu.

Amaç: Sürücünün uygulamalı eğitimde yaptığı alıştırmalar sonucu kendisinin ve kullandığı taşıtın limitlerini ve devrilme dinamiklerini öğrenmek.

Yarar: Sürücü uygulamalı eğitimde, trafikte herzaman rastlayabileceği ama deneyemeyeceği tehlikeli durumları test etme imkanı bulur.

Yöntem: Teorik eğitimden sonra eğitmenin verdiği talimata göre trafiğe kapalı özel alandaki kaygan pistte araç kullanır. Özel olarak dizayn edilmiş Anti Roll-Over tanker ile pratik yapar.

İçerik: Islak ve kuru asfalt zeminde ve kaygan pistte eğitmenlerin verdiği talimata göre fren, manevra ve viraj alıştırmaları yapar.

Kural: Sürücünün sürüş becerisi trafiğe çıkmaya uygun olmalıdır.

Katılım: Bir günlük kursa en çok 12 Sürücü katılabilir.

Süre:

– Teorik kısım 3 saattir.

– Uygulamalı kısım 3 saattir.

Yer:

– Teorik kısım eğitim sınıflarında yapılır.Tazeleme: 2 yılda bir tekrarlanmalıdır.- Uygulamalı kısım trafiğe kapalı alanda özel olarak hazırlanmış eğitim pistinde yapılır.

Anti Rollover Eğitimi

Anti-Roll Over eğitiminde ki amaç, her koşulda sürücü ve araç üzerindeki olumsuz durumlara rağmen uygun araç kullanma becerisini artırmaktır. Bu konuda kurumumuz sizlere en iyi eğitimi verebilmek için Avrupa standartlarında eğitim hizmeti sunmakta ve yaşanabilecek kazaların önüne kaliteli bir eğitim ile geçmenize yardımcı olmaktadır. Bu konuda yılların tecrübesi ve yetkinliği ile Anti-Roll Over eğitimi için bize gelerek sizde eğitim hizmetlerimizden yararlanabilir ve uzmanlarımız ile birebir eğitim ile kendinizi bu konuda geliştirebilirsiniz.  Ağır araçlarda yaşanabilecek en tehlikeli durum olarak kabul edilen yan yatma ve devrilme gibi durumlar için, hangi sürüş davranışlarının neden olduğunu eğitimlerimizde sürücülere uygulamalı olarak gösterilmektedir.

Anti Rollover Eğitim Sürecinde Nasıl Bir Yol İzliyoruz

Eğitimde ki amaç, sürücüden kaynaklı kazaların önüne geçecek uygulamalı bir şekilde sürücülere bu eğitimlerin verilmesi ve olası kazaların önüne geçilmesidir. Kurumumuzda bu eğitimler belirli sayı aralıklarında ki gruplara verilmekte ve tam gün devam etmektedir. Tam gün devam bu eğitimler gün içinde iki bölüm olarak sunulmaktadır.

Öncelikle sürücü adaylarına teorik eğitim vererek uygulamalı olarak sürüş teknikleri eğitimi veriyoruz. Daha sonra ise pratikte sürücülere bu eğitimi pistte vermekteyiz. Uzmanlarımız her sürücü adayı için ayrı ayrı ilgilenerek Anti Rollover eğitimi vermektedir. Ayrıca özel donanımlı roll over araçlarımız ile her katılımcı 1 saat araç kullanarak uygulamalı olarak bu eğitiminde dam donanımlı bir şekilde ayrılmış oluyorlar.

İlk olarak teorik olarak sürücülere nelere yapmaları gerektiği ve nelere dikkat etmeleri gerektiği gibi konular hakkında bilgiler verilmektedir. Hangi durumlarda nelere yapılabileceği ve yol şartlarına göre nasıl hareket edilmesi gerektiği gibi birçok bilgi sürücülere aktarılmaktadır.

Anti Rollover Eğitimi Sürecinde Güvenilir Araç Kullanımına İmkan Tanıyoruz

Park eğitiminden tutunda sürüş eğitimine kadar birçok eğitim vermekteyiz. Sürücülere kurum olarak uzmanlarımız ile öncelikle doğru oturma pozisyonu nedir ve nelere dikkat edilmeli, direksiyon tutuş şekli ya da çevirme tekniği gibi konular hakkında bilgiler veriyoruz ve önemini uygulamalı olarak anlatıyoruz. Standart olarak her sürücünün bilmesi ve uygulaması gereken bu detaylardan sonra parkur tanıtılarak sürücülerin pistte uyulması gereken güvenlik kuralları hakkında bilgiler verilmektedir.

Kurumumuzda tüm bu eğitimlerin tek bir amacı olup, yol güvenliğini artıracak eğitimlerle sürücünün kaza yapma oranını en aza indirmektir. Anti Rollover eğitimi esansında araçlarında yana yatma ve yoldan çıkma gibi kazaların deneyimini de sunmaktayız. Uzmanlarımız ile birlikte duruş mesafesinden tutunda, dönüşlere girişte nasıl yol alacağınıza kadar tüm ayrıntılar uzmanlarımız tarafından hem teorik olarak hem de uygulamalı olarak aktarılmaktadır. Sizde bizimle iletişime geçerek yol sürüş güvenliğini artıracak eğitim ile daha güvenilir şekilde yol alabilirsiniz. Uzmanlarımız ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizi 7/24 arayarak bizden detaylı bilgi alabilirsiniz.