Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/adexakad/public_html/wp-content/plugins/LayerSlider/wp/widgets.php on line 4
Anti Roll Over Eğitimi – AdexAkademi

Anti Roll Over Eğitimi

Anti Roll Over Eğitimi

Tanker Sürücüleri İçin Devrilmeye Karşı Sürücülük Eğitimi

( Anti – Rollover Training )

Bu eğitimin amacı, sürücüye sıvı yük ile dolu bir aracın, devrilme sınırlarının gösterilmesi ve doğru frene basma tekniklerinin uygulatılmasıdır.

Eğitimin süresi:   1 Gün

Teorik Bölüm

Bu eğitimde sürücüye;

  • devrilmenin sebepleri
  • tankerin ağırlık merkezi
  • daire kavşaklardaki hız sınırları
  • ani olarak karşılaşılan engelden nasıl devrilmeden kurtulunabileceği
  • EBS
  • RSS
  • sıvı yük problemleri
  • yarım ve tam dolu araçların riskleri
  • viraj teknikerli
  • manuel ve otomatik ağır vasıtaların 30 km/h ve 50 km/h de kullanım farkları

gibi konular teorik olarak anlatılır.

Pratik Bölüm

1-Rollover Traning  ( çekici + birlikte, trailer yüklü  )

Kursiyer daire ve ∞ (yatay olarak sekiz yapılan) kavşaktaki dönüş benzeri tam bir dönüş yapar. Dönüş sırasında hız arttırılarak trailerin yardımcı teker üstüne yatması sağlanır. Bu daire sağdan ve soldan dönülerek tekrarlatılır.

2-Engelden Kaçma   ( çekici )

Kursiyer, engele doğru seyrederken tam frenleme yapar, frenden ayağını çekmeden engelin etrafından dolanarak tekrar şeridine döner.

Anti Rollover Eğitimi

Anti-Roll Over eğitiminde ki amaç, her koşulda sürücü ve araç üzerindeki olumsuz durumlara rağmen uygun araç kullanma becerisini artırmaktır. Bu konuda kurumumuz sizlere en iyi eğitimi verebilmek için Avrupa standartlarında eğitim hizmeti sunmakta ve yaşanabilecek kazaların önüne kaliteli bir eğitim ile geçmenize yardımcı olmaktadır. Bu konuda yılların tecrübesi ve yetkinliği ile Anti-Roll Over eğitimi için bize gelerek sizde eğitim hizmetlerimizden yararlanabilir ve uzmanlarımız ile birebir eğitim ile kendinizi bu konuda geliştirebilirsiniz.  Ağır araçlarda yaşanabilecek en tehlikeli durum olarak kabul edilen yan yatma ve devrilme gibi durumlar için, hangi sürüş davranışlarının neden olduğunu eğitimlerimizde sürücülere uygulamalı olarak gösterilmektedir.

Eğitim Sürecinde Nasıl Bir Yol İzliyoruz

Eğitimde ki amaç, sürücüden kaynaklı kazaların önüne geçecek uygulamalı bir şekilde sürücülere bu eğitimlerin verilmesi ve olası kazaların önüne geçilmesidir. Kurumumuzda bu eğitimler belirli sayı aralıklarında ki gruplara verilmekte ve tam gün devam etmektedir. Tam gün devam bu eğitimler gün içinde iki bölüm olarak sunulmaktadır.

Öncelikle sürücü adaylarına teorik eğitim vererek uygulamalı olarak sürüş teknikleri eğitimi veriyoruz. Daha sonra ise pratikte sürücülere bu eğitimi pistte vermekteyiz. Uzmanlarımız her sürücü adayı için ayrı ayrı ilgilenerek Anti Rollover eğitimi vermektedir. Ayrıca özel donanımlı roll over araçlarımız ile her katılımcı 1 saat araç kullanarak uygulamalı olarak bu eğitiminde dam donanımlı bir şekilde ayrılmış oluyorlar.

İlk olarak teorik olarak sürücülere nelere yapmaları gerektiği ve nelere dikkat etmeleri gerektiği gibi konular hakkında bilgiler verilmektedir. Hangi durumlarda nelere yapılabileceği ve yol şartlarına göre nasıl hareket edilmesi gerektiği gibi birçok bilgi sürücülere aktarılmaktadır.

Eğitim Sürecinde Güvenilir Araç Kullanımına İmkan Tanıyoruz

Park eğitiminden tutunda sürüş eğitimine kadar birçok eğitim vermekteyiz. Sürücülere kurum olarak uzmanlarımız ile öncelikle doğru oturma pozisyonu nedir ve nelere dikkat edilmeli, direksiyon tutuş şekli ya da çevirme tekniği gibi konular hakkında bilgiler veriyoruz ve önemini uygulamalı olarak anlatıyoruz. Standart olarak her sürücünün bilmesi ve uygulaması gereken bu detaylardan sonra parkur tanıtılarak sürücülerin pistte uyulması gereken güvenlik kuralları hakkında bilgiler verilmektedir.

Kurumumuzda ki tüm bu eğitimlerin tek bir amacı olup, yol güvenliğini artıracak eğitimlerle sürücünün kaza yapma oranını en aza indirmektir. Anti Rollover eğitimi esansında araçlarında yana yatma ve yoldan çıkma gibi kazaların deneyimini de sunmaktayız. Uzmanlarımız ile birlikte duruş mesafesinden tutunda, dönüşlere girişte nasıl yol alacağınıza kadar tüm ayrıntılar uzmanlarımız tarafından hem teorik olarak hem de uygulamalı olarak aktarılmaktadır. Sizde bizimle iletişime geçerek yol sürüş güvenliğini artıracak eğitim ile daha güvenilir şekilde yol alabilirsiniz. Uzmanlarımız ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizi 7/24 arayarak bizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Yanıt Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir