Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/adexakad/public_html/wp-content/plugins/LayerSlider/wp/widgets.php on line 4
Kaza İnceleme – AdexAkademi
Kaza inceleme

Kaza inceleme

Ulaştırma ile ilgili tüm araçları kapsayan kazaların incelenmesi, kaza inceleme başlığı altında ele alınmaktadır. Günümüzde uzak ve kısa mesafelerde yolculuk yaparız. Ulaşım araçları, hayatımızı kolaylaştıran unsurlardan biridir. Ulaşım kolaylık sağladığı gibi bazı tehlikeli sonuçlara da yol açabilmektedir. Meydana gelen kazalar, ya da kaza olabilme ihtimaline karşı alınacak tedbirler konusunda, araştırma ve inceleme yapılır. Ortaya çıkan sebep ve sonuçlar raporlaştırılarak, çözümler bulma konusunda önlemler alınır. Ulaşım araçlarının, imalat ve bakım süreçlerinin incelenmesi, düzenli bakımlarının yapılması gerekmektedir. Meydana gelen bir kaza ya da olayda, kazaya neden olan unsurlar dikkatlice incelenmelidir. Olay sırasında kişilerin davranışları öncelikle incelenmelidir. Kazaya neden olan unsurlar, aracın imalat ve bakım süreçlerinin incelenmesi, kaza incelemenin amaçlarındandır. Çarpışma, karayolu geçit kazaları ve demiryolu araç kazaları gibi kaza türleri bulunmaktadır. Kaza inceleme kurulu, hava yolu, deniz yolu, demir yolu ve kara yolu ulaşım araçlarını kapsamaktadır.

Kaza İncelemenin Görevi Nedir?

Kaza inceleme ekibimiz, kazanın hasar ve boyutuna göre kurumumuz tarafından gönderilir. Kaza yerinde, olay anında inceleme ve araştırma yapılarak, raporlaştırma yapılması önemlidir. Kaza veya olay sırasında ilk bulunması gereken komisyon kaza inceleme olmaktadır. Kaza inceleme ekibimiz, acil müdahale ekibinden önce varması, önemli bir durumdur. Bu gibi tehlikeli ve acil durumlarda “inceleme formu” kurul tarafından, olay anında doldurularak, raporlaştırılır. Kaza incelemenin detaylı olarak yapılması önemlidir. Bize ulaşarak kaza inceleme ekibimizin sunmuş olduğu hizmetlerden dilediğiniz zaman yararlanabilirsiniz.

Acil müdahale ekiplerinin bulduğu, belge, fotoğraf ve kazaya karışan kişilerin iddiaları gibi deliller dışında başka deliller var ise, kaza inceleme ekibi deliller zarar görmeyecek şekilde koruma altına almaktadır. Acil müdahale ekibinin bulduğu deliller, bilgi ve belgeler kayıt altına alınarak, kaza yerinin fotoğrafları çekilir. Olay yerinde, delillere hiçbir şekilde dokunmadan, Cumhuriyet Savcısı’nın gelmesi beklenir. Savcı olay yerine geldikten sonra verilen talimat doğrultusunda, gerekli işlemler yapılır.

Kaza İnceleme Hızlı Olay Yerine Ulaşmalıdır

Kaza inceleme kurulu, olay anındaki yetersiz delillerden dolayı, ek belgelere ulaşmak isteyebilir, çalışan veya işveren gibi kişiler ile görüşmek isteyebilir. Böyle durumlarda kaza inceleme kurumu, istediği her belge ve kişiye ulaşma imkânına sahiptir. Kaza inceleme kurulunun asıl görevi, kaza yerinde, kazaya neden olan unsurlar, kazaya karışan kişiler ve kazanın nedeni hakkında detaylı bilgi elde ederek, nedenlerini belirlemektir. Gerekli durumlarda kaza krokisi çizilerek, olayın nedeni araştırılıp incelenir. Tüm bu durumlarda sizde bizi arayarak kaza inceleme hizmetlerimizden yararlanarak olay anında uzman ekibimizin tecrübesinden yararlanabilirsiniz.

Kaza anında olay yerine gidecek olan kaza inceleme ekibi kurumumuz tarafından yönlendirilmekte ve analiz incelemelerde bulunmaktadır. Kaza inceleme kurulumuz, detaylı incelemeler sonucunda doğru bilgileri ve nedenlerini ortaya çıkararak olayla ilgili gerekli çalışmayı yaparak duruma anında müdahale etmektedir.