Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/adexakad/public_html/wp-content/plugins/LayerSlider/wp/widgets.php on line 4
Ayhan GÖKDEMİR Biyografi – AdexAkademi

Ayhan GÖKDEMİR Biyografi

Ayhan Gökdemir

Yönetici, Uluslararası Yol Güvenliği Uzmanı, Otomotiv Bilirkişisi

Otomotiv ve Yol Güvenliği alanında 1998 yılından itibaren çalışan Ayhan Gökdemir; 1972 yılında Almanya’da dogdu. Almanya Köln Teknik Üniversitesi’nden Yüksek Makina Mühendisi ünvanı ile mezun oldu.

1998 yılında Mercedes-Benz’de başladığı çalışma hayatında; 12 yıl boyunca Almanya Genel Müdürlüğü, Türkiye, İngiltere ve Dubai/ Orta Doğu gibi ülkelerde farklı görevlerde aktif rol almıştır. Satış & Pazarlama, Bayi Yapılandırma, Profesyonelleştirme ve Eğitim bölümlerinde Yönetici ve Üst Düzey Yönetici olarak başarılı projelere imza atmıştır.

2006 yılında Mercedes-Benz Global Genel Müdürlüğü’ne Mercedes-Benz ve Chrysler markalarının 115 ülkeden sorumlu, Bayi Yönetim ve Profesyonelleştirme Bölümü’nün Yönetim Kurulu Üyeliği’ne atanmıştır.

2010 yılında Türkiye’ye dönerek Yol Güvenliği, Güvenli & Ekonomik Sürüş Eğitimleri ve Otomotiv alanında Danışmanlık faaliyetleri gösteren AdexAkademi’yi kurmuştur. Trafik Bilincini arttırmak ve Trafik Kazalarını önlemek AdexAkademi’nin öncelikli misyonudur.

2014 yılında Adalet Bakanlığı tarafından resmi olarak Otomotiv Uzmanlık Alanında Bilirkişi olarak atanmıştır.

Enerji Verimliliği Derneği’nin otomotiv alanında danışmanlığını yapmaktadır.

Cok iyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir.