anti skid eğitimi

Anti Skid Eğitimi Hangi Amaçlar İle Verilir?

İleri sürüş eğitimi kurslarından birisi olarak sürücülere anti skid eğitimi verilmektedir. İleri sürüş teknikleri denilince şoförlerin ideal sürücü olması ile ilgili eğitimler olduğu bilinmektedir. İdeal sürücü olmak içinde bazı bilgi ve tecrübeler gerekmektedir. İleri sürüş eğitiminin ilk aşaması teorik sürüş bilgilerine sahip olmaktadır. Bu bilgi sonrasında trafikte sürekli yapılan hataların neler olduğu ve bunları engellemek için neler yapılabileceği gelmektedir. Bu ileri sürüş eğitimleri farklı amaçlar ile uygulanmaktadır. Eğitimleri en fazla tercih eden kişiler sürekli trafikte araç kullanan ve iyi derecede araç kullanması talep edilen özel şoför gibi kişilerdir.

Anti Skid Eğitimi Nasıl Verilmektedir?

Anti skid eğitimi temel olarak sürücülerin farklı hava ve yol şartlarında güvenli araç kullanmanın gereklerini öğrenmek olarak görülmektedir. Ülkemiz farklı hava koşullarının yaşandığı bir bölgede yer almaktadır. Bunun sonucu olarak da araç kullanan kişiler farklı dış özelliklerde araçlar kullanabilmektedir. Bu noktada özellikle yağmur ve kar gibi şartlarda araç kullanmanın incelikleri bu eğitimler iler verilmektedir. Anti skid eğitimi bu şartlarda kaymadan veya yoldan çıkmadan güvenli olarak araç kullanmanın nasıl mümkün olacağını anlatmaktadır.

Anti Skid Eğitimi Şartları ve İçeriği Nelerdir?

Anti skid eğitimi trafiğe kapalı özel bir sürüş alanında uygulanmaktadır. Bu eğitimin öncesinde teorik eğitimler verilerek uygulamalı eğitimlere başlanmaktadır. Uygulamalı eğitimler farklı yol şartları oluşturularak uygulanmaktadır. Islak yol şartları ve farklı özellikler uygulanarak sürücülerin bu durumlarda güvenli şekilde nasıl araç kullanabileceği anlatılmaktadır. Eğitimin başarılı şekilde uygulanması için bu özel pist daha kaygan hale getirilmiştir. Bu pist üzerinde direksiyon tutuşu ve farklı fren özellikleri gibi bilgiler sunulmaktadır. Eğitim için belirli bir sürüş tecrübesi ve bilgisi gereklidir.