Ehliyeti olan herkes, sürücü olarak geçmektedir. Ancak tüm sürücüler profesyonel sürücü olamamaktadır. profesyonel sürücü, yılların vermiş olduğu tecrübe ile profesyonel sürücü niteliğ

İleri Sürüş Teknikleri Kursu

ini kazanmış kişilerden oluşmaktadır. Sürücünün diğer adı da şoför olarak geçmektedir. Fakat şoförlük sürücülükten farklıdır. Ehliyeti olan herkes sürücü, ancak bu işi meslek olarak yapan ve ekmeğini bu yoldan kazanan profesyonel ehliyet sahibi kişiler ise şoför olarak geçmektedir.  Diğer taraftan ise sürücülerin ileri sürücülük tekniklerini öğretmek, ayrıca tecrübe edinmelerini sağlamak maksadıyla İleri sürüş teknikleri kursu verilmektedir. İleri sürüş kursunu bitiren sürücü, artık tecrübe edinmiş, haliyle trafikte daha rahat araç kullanabilmekte ve kaza risklerini minimuma indirmektedir. Kazanmış oldukları tecrübelerden dolayı, karşı taraftan gelebilecek kaza riskini de, hissedebilecek durma gelmektedirler.

Kimler İleri Sürüş Tekniği Kursu Almaktadır?

Mecburi olarak İleri sürüş teknikleri kursu eğitimi alması gereken şoförleri sıralayacak olursak, Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık şoförleri, Özel harekâtçılar, Holdinglerin yöneticileri, makam şoförleri, emniyet mensupları,  güvenlik firmalarının şoförleri ile kıymetli evrak ve para nakli yapan, zırhlı banka araçlarının şoförlerinin bu kursu görmüş olmaları gerekmektedir. Çünkü bu hizmetlerde çalışacak şoförlerin işlerinin öneminden dolayı, tecrübeli ve profesyonel olmaları gerekmektedir. İleri sürüş teknikleri kursu eğitimi riskli aynı zamanda tehlikeli bir eğitim türüdür. Bu nedenle kursa katılacak sürücülerin, çalıştığı kurum yöneticilerinden, yazılı izin alması gerekmektedir. Bu kurs sırasında meydana gelebilecek kazalardan dolayı yöneticilerinden feragat ta almaları gerekmektedir. Sizde bizim kursiyerimiz olarak, profesyonel sürücü olmak isterseniz, bize ulaşmanız ve gerekmektedir. Kursiyerimiz olarak bize katıldıktan sonra nasıl eğitimler alacaksınız ve size ne gibi özellikler size kazandırılacaktır.

  • Size otomobillerin teknik donanımları hakkında, gerekli olacak ön bilgileri verecek,
  • Güvenli sürüş yöntemlerini ve trafikte karşılaşılabilen sorunları uygulamalı bir şekilde gösterecek,
  • Olası kazalara karşı, savunmayı öğrenecek, tehlikeleri önceden görmenizi sağlayacak,
  • Hava, yol ve trafik şartlarının sürüşteki etkilerini ve uygulanması gereken doğruları öğrenecek,
  • Direksiyon hâkimiyeti sağlama, manevra becerilerini geliştirecek,
  • Sürüş sırasındaki algılama, uygulama ve soğukkanlılık yeteneklerinizi arttırmanızı sağlayacak.
  • Sizin, trafikte daha bilinçli araç kullanmamanızı sağlayacak,

Bu eğitimleri bizden alarak, mesleğinizde üstün özellikler sahibi olacak ve aranan elaman statüsü kazanacaksınız. Bu eğitimi tamamladıktan sonra, ileri teknoloji profesyonel sürücü sertifikası almaya hak kazanacaksınız. Mesleğinizde profesyonel olarak mesleğinize devam ede bileceksiniz.

İleri Sürüş Teknikleri Kursuna Kayıt İçin Neler Lazım?

Bizimle iletişime geçebilmek için internet üzerinden iletişim numaramıza ve iletişim adresimize ulaşabilirsiniz. Bizi aradığınızda, size hazırlamanız gereken evraklarınızı bildireceğiz. Hazırladığınız evraklarınız la kaydınızı yaptırarak, kısa zamanda eğitiminize başlayabilirsiniz.  İleri sürüş teknikleri kursu eğitimi aldıktan sonra, parmakla gösterilen sürücü olacaksınız. Can güvenliğiniz her şeyden önemlidir. Can güvenliğinizi almış olduğunuz eğitimle, iki katına çıkarma imkânı yakalayacaksınız. Bizden almış olduğunuz eğitimle, hem mesleğinizde ileri seviyelere yükselecek, hem de maddi konuda kaliteli ücret alacaksınız.