Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/adexakad/public_html/wp-content/plugins/LayerSlider/wp/widgets.php on line 4
İleri Sürüş Teknikleri – AdexAkademi

Araçlar da ileri sürüş tekniklerinin üç temel amacı vardır. Bu amaçlardan birincisi kullanıcılara güvenli sürüşün nasıl olduğunu, ikinci amacı trafik üzerinde oluşan hataları göstermek, üçüncüsü ise değişik zemin yapısına sahip zeminlerde araçların kullanımı konusunda yeteneklerinin geliştirilmesi ve de bu konularda oluşacak kazaların önlenmesini sağlamaktır. Kurumumuz tarafından kullanıcılara ıslak ve kaygan zemin üzerinde hızlı bir şekilde değil de, daha güvenli bir şekilde nasıl sürüş yapabilmeklerini öğretmek, bu alanlarda oluşabilecek kazaların nasıl önüne geçileceği konusunda ileri sürüş teknikleri eğitimi verilmektedir.

Sizde uzman ileri sürüş teknikleri hocamız ile uygulamalı derslere başlamadan önce, lastiklerin sahip oldukları basınç konusunda bilgi verilir. Basınç kontrollerinin nasıl sağlanacağı öğretilir ve de lastik ömürleri hakkında detaylı bilgilendirme yapılır. Global çapta olması zorunlu olan görseller ile pekiştirme yapılır ve de gerçek kaza videoları izletilerek kişilerin bu konuya olan duyarının arttırılması sağlanır ve kurumumuzdan alacağınız bu eğitimlerle güvenilir şekilde sürüş keyfini yaşarsınız.

İleri Sürüş Teknikleri Uygulamaları

İlk uygulamalı eğitimde kullanıcılara olması gereken sürücü pozisyonu, direksiyonun nasıl tutulacağı ve çevrilirken nelere dikkat edeceği anlatılır ki kişinin araç üzerinde ki hâkimiyeti en yüksek duruma gelsin.
Eğitimlerde, kaymaya ve savrulmaya karşı alıştırmalar yapılır. Trafiğe kapalı alanlarda ani ve kritik frenin nasıl kullanıldığı konusunda uzman eğitim görevlileri tarafından verilmektedir.

Araç üretim firmaları, kullanıcılara kolaylık sağlamak ve kazaları azaltmak için abs, esp vb güvenli sürüş ekipmanlarıyla araçları üretirler. Bu eğitim esnasında kullanıcılara bu elemanların nasıl kullanılacağı ve de ne işe yaradıkları hakkında bilgi verilip deneyim kazanmaları için alıştırmalar yaptırılmaktadır. Bu alıştırmalarda kişilere karşılarına beklenmedik anda çıkan tehlikeden ne şekilde kaçacakları konusunda bilgiler aktarılır.

Skidcar İle İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi Ve Sonrası

Uzman hocalarımız eşliğinde sunulan tüm eğitimler sizlerin eğitim sonrası daha güvenilir şekilde araç sürüş keyfi yaşamanız için sunuluyor. Skidcar ile her an elde edilemeyen karlı hava, yağış, mıcırlı zemin gibi alanları yapay olarak yaratarak bu alanlar üzerinde aracın kaymasına, savrulma durumuna, direksiyon hakimiyetinin kaybında ki gibi durumlarda, kontrolü sağlayarak olası kazalara karşı deneyim kazanmanızı sağlıyoruz.  Bünyemizde ileri sürüş teknikleri eğitimi alan kişiler kursumuzu başarıyla tamamladıktan sonra kendi sınırlarını ve de sürücülüğünü yaptıkları araçların sınırını bilerek bu sürüş tekniklerine uygun olarak, gerek uygun hava şartlarında gerek ise zorlu hava koşullarında, yoğun trafik durumlarında oluşabilecek risklerden risksiz bir şekilde sürüş keyfi yaşama imkanı bulmaktadırlar. Bu eğitimler süresince eğitim alan kişiler asfalt zemin, stabil toprak yollar, off-road toprak pistlerde uzman hocalarımız tarafından eğitim verilmektedir. Eğitimler başarıyla tamamlandıktan sonra il milli eğitim bakanlığınca onay verilmiş sertifikalar eğitimi alan kişilere verilir. Sizde güvenle ileri sürüş teknikleri eğitimi için bize başvurabilir ve imkanlarımızdan yararlanabilirsiniz.