AdexAkademi’nin OKT Trailer ana sponsorluğunda yapılan ve eğitimlerde kullanılacak yeni eğitim aracı ağır taşıt sürücülerini trafik kazalarının dışında tutmayı amaçlıyor.

Günümüzde güvenli ve doğru ticari araç sürmek için tecrübe, bilgi birikimi ve tabi ki mesleki eğitim çok önemli. Artan araç trafiği, ortalama hızların yükselmesi, ticari malların taşınmasında, güvenlik acısından mesleki eğitimlerin alınmasını ülkemizde de zorunlu kılıyor.

Türkiye’de bu konuda eğitim veren firmalardan AdexAkademi, eğitimlerinde kullandığı anti-rollover eğitimi tanker yarı römorkuna patent ve TÜV onay sertifikalarını aldı. Özellikle ağırlık merkezi değişken sıvı taşımalarında anti-rollover eğitimleri çok önemli. Karayolu taşımacılığında olası kaza risklerini önlemek amacıyla üretilen ve eğitimlerde kullanılan bu yarı römork, Motorlu Araçlar ve Römorkları Tip Onayı Yönetmeliğine göre onaylı ve ADR normlarına uygun tasarlanmış.

rollover

AdexAkademi’nın OKT Trailer ana sponsorluğunda yaptırdığı tanker yarı römork projelendirme safhasından son montaj aşamasına kadar tamamıyla eğitim aracı olarak tasarlanan bir araç. R111 Statik, devrilme kararlılığı hesaplamalarına uygun üretilmiş. 38 ton kapasiteli, 5 bölmeli, alüminyum, konik kesitli tanker yarı römorkun, tüm teknik ve fiziki güvenlik önlemleri sağlanmış.Karayolu güvenliğine katkı sağlayabilmek için eğitimlerde kullanılacak yeni eğitim aracı ağır taşıt sürücülerini trafik kazalarının dışında tutmayı amaçlıyor. Yetkililer eğitim sonrasında güvenli sürücü davranışları ile daha emniyetli bir trafik ortamının oluşacağını ifade ediyorlar.

Haber Linki:  Taşıyanlar